info

Vítejte na portálu Svět Produktivity

 


 
osoba (3)
 
 
seminář (25)
 
 
článek (5)
 
1701/Image2302.png
Trénink - Kaizen, 4-fázová technika (2 dny) 22. - 23. 11. 2017

Proč se nám zdá, že řešíme stále dokola ty samé problémy, proč se nám neustále opakují stejné chyby, na které je i 100% kontrola krátká, proč máme problémy s komunikací a řízením lidí, proč naši podřízení a kolegové ztrácejí motivaci a aktivitu a nechtějí problémy řešit? Troufám si říct, že příčinou je neznalost způsobu, jak problémy správně řešit. Přirovnal bych to k situaci, kdy dostaneme teplotu a vezmeme si paralen, abychom se "vyléčili". Když se léčba nedaří, jdeme k lékaři "obvoďákovi", který nám předepíše antibiotika a světe div se, ta nezaberou. Teprve až nám lékař odebere krev a zjistí příčinu teploty, teprve poté je schopen předepsat lék, který nám rychle a účinně pomůže. Neberte si paraleny, přijďte na trénink strukturovaného řešení problému dle principu Kaizen.

22.11.2017      Ing. Václav Vítek, Svět produktivity, s.r.o.
1701/Image2299.png
Trénink - Analýza a měření práce 20. 9. 2017

"Pokud proces neměříme, tak jej nejsme schopni kontrolovat!" Teprve na základě měření a získaných fakt můžeme standardizovat a zlepšovat své procesy. Budování systému tvorby a aktualizace standardních časů je jedním ze základních předpokladů úspěšného plánování nákladů a kapacit výrobních procesů. Další díl z cyklu tréninků zaměřených na konkrétní metody štíhlé výroby vás seznámí s analýzou a měřením práce a ukáže důležitost těchto základních nástrojů.  

20.09.2017      Ing. Michal Zgabaj, Productive systems, s.r.o.
1701/Image2296.png
Trénink - 5S, štíhlé pracoviště 21. 6. 2017

"Provádět 5S pro nás znamená uklízet!". Takto je v mnoha firmách chápán nástroj, který má vést ke standardizovanému a štíhlému pracovišti. 5S ovšem není prvoplánově pouze o úklidu, má řadu dalších aspektů, které budou představeny na dalším z cyklu odborných tréninků. Zároveň se seznámíte se zásadami štíhlého pracoviště a štíhlého zařízení.

21.06.2017      Ing. Michal Zgabaj, Productive systems, s.r.o.
1704/Image2320.jpg
Odborný seminář - Shopfloor management - 8. 6. 2017

Shopfloor management je účinný a efektivní řídící nástroj pro rychlou identifikaci a řešení problémů. Zaměstnanci a manažeři mohou kdykoliv vidět stav výroby a dalších procesů na první pohled. Mohou odhalit odchylky od požadovaného stavu a musí přijmout nezbytná opatření.

Pokud máte problémy s dodržováním standardů, nízkou výkonností týmů, neřešením nebo opakováním problémů, nízkou aktivitou a motivací lidí, kvalitou procesů apod., potom je Shopfloor management nástroj, který Vám může významně pomoci tuto situaci zlepšit.

Přijďte na seminář, kde se budeme tématem Shopfloor managementu zabývat. Na semináři budou prezentovat své zkušenosti odborníci z významných světových průmyslových firem, které mají Shopfloor management implementován již několik let.

08.06.2017      Ing. Miroslav Marek, Productive systems, s.r.o.
1701/Image2293.png
Trénink - Péče o stroj, TPM 23. 5. 2017

Nestíháme, máme malou kapacitu strojů, "MUSÍME" koupit nový stroj. Velmi časté věty, které lze slyšet ve firmách. Ve většině případů je ale příčinu nízké kapacity možné řešit. Prvním krokem potřebným pro zjištění kapacity je začít sledovat reálné využití strojů pomocí ukazatele OEE/CEZ - Celková efektivnost strojů. Při zjištění využití stroje na méně než 85% nám to ukáže cestu, kde můžeme hledat potenciál na zvýšení kapacity. Jednou z hlavních oblastí jsou právě poruchy a prostoje, které když jsou řešeny a odstraněny, dojde k výraznému zvýšení využití stroje.

23.05.2017      Ing. Miroslav Marek, Productive systems, s.r.o.