info

Vítejte na portálu Svět Produktivity

 
Důležité články
Konference SETKÁNÍ MISTRŮ 10. ročník - 6. 4. 2017, Plzeň

Miroslav Marek zde vystoupí se svým příspěvkem: SYSTÉM PLÁNOVÁNÍ ZAKÁZEK A OPTIMALIZACE VÝROBNÍHO PROCESU. Přijďte se inspirovat a sdílet zkušenosti s experty na konferenci Setkání mistrů! 

Tréninky a semináře Productive systems 2017 - Štíhlá výroba v praxi

Vážení zákazníci, firma Productive systems, s.r.o. pro Vás připravila na rok 2017 sérii praktických tréninků a seminářů z oblasti štíhlé výroby.

R (EVOLUCE) JE TADY! JSME V NÍ

Aneb: „ Milá změno, vítej do našeho života.“

Nevíme, jestli je to změna milá, ani jestli ji vítáme do svého života. Nejspíš to bude stejně, jako se to děje v případě všech změn: někdo ji vyvolává, někdo ji vítá, někdo ji sleduje a někdo ji chce zastavit. Tak nám to evolučně příroda nastavila v hlavě. Změna nás ohrožuje a změna nás posunuje. O jaké změně mluvíme? O změně revoluční – o revoluci v průmyslu. Není to novinka, píše se o ní dost často a bude se kolem ní mluvit, psát a konat. Digitalizace, kybernetika, automatizace – pojmy skloňované v souvislosti s INDUSTRY 4.0.

TIETO GREENHOUSE 2016 - Program rozvoje talentů

V letošním roce se program Greenhouse posunul do nové dimenze. Jeho hlavními znaky jsou mezinárodní tým talentů a nové technologie jako virtuální realita a internet věcí a služeb. Letos bylo manažery do tohoto rozvojového programu nominováno sedm účastníků z České republiky a pět ze zahraničí, Norska, Německa, Rakouska, Lotyšska a Finska.

Možnosti využití dotací EU

V letošním roce se nabízí možnost čerpání dotací EU fondů z projektu POVEZ II a projektu OPZ - 03_16_043 – Podnikové vzdělávání zaměstnanců.

Generační bohatství pro rok 2020

Jak bude vypadat předávání zkušeností mezi lidmi různých generací v budoucnosti? Funguje to dnes, jak to fungovalo před 100 lety? A bude to fungovat i v budoucnu?

MULTIKULTURÁLNÍ ROZVOJ V CIZÍM JAZYCE

Nic není jenom černé nebo bílé. A lidé už vůbec ne! Společnost New Dimension, s.r.o. nabízí ucelený program multikulturálního rozvoje v cizím jazyce. 

01.04.2016  New dimension, s.r.o.
Seminář Procesy jsou jen tak dobré, jak dobří jsou lidé v procesech 17. 5. 2016

 

Ve spolupráci s naší partnerskou firmou New Dimension, s.r.o., jsme pro Vás připravili seminář týkající se vztahu lidé a procesy.

Formy vzdělávání v nové dimenzi

V roce 2015 jsme se seznámili se zajímavými lidmi ze společnosti Solirax CoreDev s.r.o. Jsou to mladí lidé, kteří vyvíjejí zajímavé projekty v oblasti aplikací ve virtuální realitě. Jsou to úžasní mladí lidé, kteří pracují již několik let na vývoji v této oblasti a byli vybráni do inkubátoru podnikatelů americkými investory a mohou tak plně rozvíjet své myšlenky. 

Firemní mítink na oběžné dráze aneb jak nakopnout mladé talenty

Už jste se někdy vznášeli na oběžné dráze a u toho probírali vaši firemní strategii se svými společníky, kteří se s vámi spojí třeba z více než 1000 km vzdálenosti? Tato vzdálená a interaktivní komunikace již není jen představou ale živou realitou, která je dílem vývojářské společnosti Solirax. 

22.03.2016  New dimension, s.r.o.
Průběh tréninku Kanban, tahové systémy

V úterý 20. 10. 2015 proběhl ve Frýdku-Místku v prostorách tréninkového centra New Dimension trénink na téma:

„Kanban, tahové systémy"

Průběh konference - Lidé dávají procesům život

V září proběhla v Baťově vile ve Zlíně velice zajímavá akce, která byla ve zpětných vazbách oceněná jak účastníky, tak organizátory celé akce. Přípravu této akce zaštítil Ústav průmyslového inženýrství a informačních systému, Fakulty managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně ve spolupráci s partnery Productive Systems, s.r.o., New Dimension, s.r.o. a Nadací Tomáše Bati ve Zlíně.

Tréninky a semináře Productive systems 2016 - Štíhlá výroba v praxi

Vážení zákazníci, firma Productive systems, s.r.o. pro Vás připravila na rok 2016 sérii praktických tréninků a seminářů z oblasti štíhlé výroby.

Průběh tréninku Výrobní linky a buňky, štíhlý layout 17. 9. 2015

Ve čtvrtek 17. září proběhl ve Frýdku-Místku v prostorách tréninkového centra New Dimension trénink na téma:

„Výrobní linky a buňky, štíhlý layout"

Konference LIDÉ DÁVAJÍ PROCESŮM ŽIVOT

Společnost Productive systems, s.r.o. a New Dimension, s.r.o. ve spolupráci s Ústavem průmyslového inženýrství a informačních systémů Fakulty managementu a ekonomiky UTB ve Zlíně a s Nadací Tomáše Bati ve Zlíně si Vás dovolují pozvat na konferenci LIDÉ DÁVAJÍ PROCESŮM ŽIVOT při příležitosti 90. výročí založení Baťovy školy práce.

Konference se koná 15. a 16. září 2015 ve Vile Tomáše Bati ve Zlíně.

Průběh semináře Změny nesmí bourat!!! 25. 6. 2015

Ve čtvrtek 25. června proběhl ve Frenštátě p. Radhoštěm v prostorách Gymnázia a Střední průmyslové školy elektrotechniky a informatiky, seminář na téma:

„Změny nesmí bourat!!!"

Průběh tréninku Štíhlá výroba v praxi 5. 3. 2015

Ve čtvrtek 5. března proběhl ve Frýdku-Místku v prostorách tréninkového centra New Dimension trénink na téma:

„Štíhlá výroba v praxi"

Tréninky a semináře Productive systems 2015 - Štíhlá výroba v praxi

Vážení zákazníci, firma Productive system, s.r.o. pro Vás připravila na rok 2015 sérii praktických tréninků a seminářů z oblasti štíhlé výroby.

SETKÁNÍ MANAŽERŮ V „JINÉM SVĚTĚ“

Od listopadu 2013 pořádáme společně s partnerskou firmou New Dimension v rámci programu Cooperation seriál pravidelných seminářů pro manažery a majitele firem v regionu.

Optimalizační projekty snadno a rychle

V úterý 25. listopadu proběhl v Ostravě, v prostorách BEST WESTERN Hotelu Vista, seminář na téma:

„Optimalizační projekty snadno a rychle...
...to je ale utopie, pokud to má fungovat!"

Výrobní buňky a jejich výhody při odstraňování základních druhů ztrát

V minulém článku (Obecné zásady při projektování výrobních buněk) jsme si definovali základní „desatero" pro správný postup projektování výrobní buňky. V tomto pokračování si představíme praktické zkušenosti ze zavádění buňkového uspořádání a ukážeme si, jak pomocí výrobních buněk můžeme eliminovat všechny základní druhy plýtvání.

Proč propojovat hard a soft dovednosti při implementaci štíhlých procesů

Při našich projektech zavádění štíhlých procesů jsme se často potýkali s problémem nízké a krátkodobé účinnosti implementovaných metod. Výsledkem byla také demotivace pracovníků, kteří přestávali těmto metodám věřit a podporovat je. Zabývali jsme se příčinami těchto stavů a připravili jsme postup, který výrazně zvyšuje efektivitu a dlouhodobou účinnost implementace štíhlých procesů.

Nezavádějte metody štíhlé výroby

rozvíjejte své spolupracovníky ke štíhlému myšlení tak, aby pomocí vhodných metod zlepšovali své procesy. Je to jediná cesta, jak se stát štíhlými.

Ve dnech 23. - 24. září 2013 proběhla v hotelu Vinařství U Kapličky v Zaječí ve spolupráci s firmou Fosfa a.s. konference

Obecné zásady při projektování výrobních buněk

Zavádění výrobních buněk – téma tolikrát diskutované a přitom stále živé. Každá firma k tomuto problému přistupuje po svém, každá si vytváří své vlastní postupy a cesty. Řeklo by se, že to je jistě správný přístup, neboť každá společnost má své specifické podmínky. Nicméně jistý logický a standardní sled činností je žádoucí a také lze najít ve všech těchto firmách. Na základě svých zkušeností popisuje autor „desatero" správného postupu při projektování výrobních buněk. V následném navazujícím článku pak budou představeny praktické zkušenosti ze zavádění buňkového uspořádání.

„Vítejte v Google, trochu jiné firmě…“ USA tour 2012, zápisky z cest

Málokdy se dnes setkáte s větou - jdu si něco vyhledat na internetu. Dnes se již na internetu nic nevyhledává, dnes se všechno googluje! V roce 2006 se sloveso googlovat či googlit dokonce objevilo v Oxford English Dictionary a společnost Google se stala jednou z nejcennějších světových značek. V níže uvedeném článku se dozvíte o osobních postřezích a dojmech autora z působivé návštěvy pobočky Google v New Yorku.

NÁVOD PRO MOTIVACI: chci, abys chtěl!

Vzpomínáte si na scénu z filmu Pelíšky, kdy celá rodina rozbaluje dárky u stromečku? Vybavte si okamžik, kdy syn rozbaluje krabici, očekává boty, dostane boty, ale....nejsou to ty, které viděl ve svých představách. Opravdu dáváte zaměstnancům to, po čem touží?