info

Vítejte na portálu Svět Produktivity

 

Průběh konference - Lidé dávají procesům život

logo.jpg

V září proběhla v Baťově vile ve Zlíně velice zajímavá akce, která byla ve zpětných vazbách oceněná jak účastníky, tak organizátory celé akce. Přípravu této akce zaštítil Ústav průmyslového inženýrství a informačních systému, Fakulty managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně ve spolupráci s partnery Productive Systems, s.r.o., New Dimension, s.r.o. a Nadací Tomáše Bati ve Zlíně.

Vážené dámy a vážení pánové,

v září proběhla v Baťově vile ve Zlíně velice zajímavá akce, která byla ve zpětných vazbách oceněná jak účastníky, tak organizátory celé akce. Přípravu této akce zaštítil Ústav průmyslového inženýrství a informačních systému, Fakulty managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně ve spolupráci s partnery Productive Systems, s.r.o., New Dimension, s.r.o. a Nadací Tomáše Bati ve Zlíně.

Akce byla připravená tak, aby si zde každý našel to, co jej zajímá.

Začali jsme dopoledním blokem přednášek odborníků a manažerů z úspěšných českých i zahraničních firem. Postupně jsme měli možnost slyšet:

  • Procesy a lidé – jedno bez druhého nemůže být? – J. Durda - TIETO Ostrava
  • Procesní týmy ve firme Finidr - J. Drahoš – FINIDR Český Těšín
  • Profesiogramy – R. Kubániková - BARUM Continental Otrokovice
  • Řízení lidí – I. Benda - greiner packacking slušovice
  • Organizace a řízení lidí - P. Škoda - BROSE CZ Kopřivnice
  • Zkušenosti s řízení lidí a řízení znalostí – B. Heczko - Česká Zbrojovka Uherský Brod

 

Protože se akce konala také jako doprovodný program k oslavám 90. výročí založení Baťovy školy práce, jedním z hlavních bodů programu byla panelová diskuse s pamětníky a absolventy Baťovy školy práce. Jednalo se o velice emotivní část programu, protože jsme měli možnost poslouchat a ptát se lidí, kteří i ve svých devadesáti letech žijí aktivní životy, pracují, tvoří, umí se bavit a i po mnoha desetiletích dělají čest firmě Baťa a jejím zakladatelům.

Odpolední program již byl poněkud volnější a zároveň pestrý. Využili jsme všechny prostory v přízemí Baťovy vily a účastníci se mohli zúčastnit moderovaných pracovních workshopů na téma Procesy a lidé, podívat se na studentské projekty optimalizace procesů a diskutovat se studenty jejich zkušenosti a představy o budoucnosti nebo si v Baťově kavárně jen tak popovídat o zkušenostech s kolegy z jiných firem nebo již zmiňovanými baťovci, kteří s námi i v odpoledních hodinách zůstali.

Večerní program byl již zcela neformální a velké poděkování patří studentům, kteří nás celý den provázeli a podporovali v oblecích baťových mladých žen a mužů a kteří se postarali o zábavu společně s jazzovou kapelou a vytvořili nezapomenutelnou atmosféru 30. let.

Druhý den pak konference pokračovala návštěvou 3 firem v okolí Zlína. Byl to Barum Continental v Otrokovicích, greiner packaging slušovice a kovárna VIVA ve Zlíně. I těmto firmám patří velké poděkování, protože se zcela nezištně podělili o své zkušenosti a nechali účastníky nahlédnout do svých procesů.

Myslím, že se nám tato akce povedla a už teď se těším na další akce, které pro naše partnery a zákazníky chystáme v roce 2016.