info

Vítejte na portálu Svět Produktivity

 

Formy vzdělávání v nové dimenzi

new dimension.png

V roce 2015 jsme se seznámili se zajímavými lidmi ze společnosti Solirax CoreDev s.r.o. Jsou to mladí lidé, kteří vyvíjejí zajímavé projekty v oblasti aplikací ve virtuální realitě. Jsou to úžasní mladí lidé, kteří pracují již několik let na vývoji v této oblasti a byli vybráni do inkubátoru podnikatelů americkými investory a mohou tak plně rozvíjet své myšlenky. 

Při společných diskusích jsme se shodli na tom, že virtuální realita je jen nástroj a ne cíl. V tom jsme našli společnou vizi, využívat virtuální realitu jako jednu z forem rozvoje a vzdělávání bez omezení věkové skupiny.

V listopadu už Dana Mikesková – manažerka zákaznických projektů – prezentovala myšlenky propojení virtuální reality a rozvoje na Symposiu o virtuální realitě a virtuálním prostoru na Fakultě informatiky a statistiky VŠE v Praze, kde firma Solirax byla hlavním organizátorem této aktivity.

Firma Solirax už své nápady zkouší realizovat na studentech v Opavě, jak můžete vidět na doprovodném videu:

https://www.youtube.com/watch?v=pLj9s5U7X4U

https://www.youtube.com/watch?v=ERMiZ_iPpa8

A kde jsme našli první konkrétní projev naší spolupráce? Ve dnech 30. – 31. 3. 2016 realizujeme první kulatý stůl ve virtuální realitě v rámci talentového programu, který vedeme ve společnosti Tieto Czech, s.r.o. v Ostravě. Talentový program realizujeme v této společnosti již 8 let, ale tento ročník je výjimečný hned několika aspekty.

Poprvé máme skupinu poskládanou z velké části ze zahraničních účastníků – kromě Čechů jsou v ní lidé z Finska, Norska, Rakouska, Německa a Litvy. A právě to nás vedlo k tomu, abychom přemýšleli nad formami výuky, které budeme pro tuto skupinu využívat. Kromě skupinové a individuální výuky, prožitkových aktivit a výuky formou telekonferencí jsme letos zařadili rozvoj ve virtuální realitě. Jak na to budou reagovat účastníci, kteří sami pochází z IT oblasti? To uvidíme. V cíli však máme jasno. Využijeme virtuální realitu jako další možnost rozvoje, ve kterém prožitek umocňuje obsah výuky.

Kulatý stůl pro talenty proběhne v prostředí přírody, letiště, tropického ostrova, na oběžné dráze a v prostředí New Dimension. K diskusi v těchto snových prostředích virtuální reality zasednou Radim Jančura ze Student Agency, Linda Vavříková z Allegrie, Tomáš Mariančík z firmy Solirax a Tomáš Šmahaj z Tieta. Z New Dimension budeme mít v prostoru virtuální reality Danu Mikeskovou, Hannu Ciencialovou a Tomáše Hanáka. Téma kulatého stolu jsou Start up firmy a lidé v nich. Klíčová slova jsou motivace – inovace – energie.

Našli jsme novou dimenzi v edukativním virtuálním prostoru. A kulatý stůl je jen začátek spolupráce, kterou chceme s firmou Solirax rozvíjet. Máme připraven i projekt, který podpoří jednu z jedenácti priorit Moravskoslezského kraje a může být součástí akčního plánu rozvoje vzdělávání.

Prožitek ve virtuální realitě pro rozvoj lidí je nová dimenze, kterou chceme otevírat jak studentům, tak našim zákazníkům z firem, kde dlouhodobě pracujeme. Tak se k nám přijďte podívat, jak to děláme.

Související články:

Firemní mítink na oběžné dráze aneb jak nakopnout mladé talenty