info

Vítejte na portálu Svět Produktivity

 

Firemní mítink na oběžné dráze aneb jak nakopnout mladé talenty

new dimension.png

Už jste se někdy vznášeli na oběžné dráze a u toho probírali vaši firemní strategii se svými společníky, kteří se s vámi spojí třeba z více než 1000 km vzdálenosti? Tato vzdálená a interaktivní komunikace již není jen představou ale živou realitou, která je dílem vývojářské společnosti Solirax. 

Právě tento způsob virtuálního setkávání lidí zaujal společnost Tieto Czech s.r.o., která se letos rozhodla zprostředkovat tento virtuální zážitek skupině svých zaměstnanců – mladých talentů, kteří byli vybráni pro inovativní vzdělávací program zaměřený na rozvoj  - Greenhouse 2016. Tento roční vzdělávací program má za cíl identifikovat, vybrat a rozvíjet talentované zaměstnance s potenciálem stát se budoucími manažery. Na programu a jeho organizaci se podílí společnost - New Dimension, s.r.o., která má letité zkušenosti v oblasti vzdělávání zaměstnanců a rozvoje lidských zdrojů, pomáhá tvořit strategie a podporuje management ve výrobních firmách v jejich práci. A právě New Dimension přišla s nápadem spojit rozvojový program mladých talentů – Greenhouse 2016 s mladými vývojáři společnosti Solirax.

Díky tomuto zajímavému propojení má letos tento vzdělávací program obzvlášť netradiční start, dostane totiž účastníky programu doslova a do písmene do nové dimenze. Během kulatého stolu ve VR (virtuální realitě) si účastníci vyzkoušejí nový operační systém NEOS, který, pomocí speciálních VR brýlí a výkonného osobního PC, dokáže kohokoliv a kdykoliv přenést do VR prostředí, které velmi pravdivě simuluje třeba pohyb na oběžné dráze, posezení na sluncem rozpálené pláži nebo dostaveníčko na vrcholku Mount Everest. A to není vše - toto prostředí poskytuje nejenom neotřelý zážitek, ale hlavně interaktivní prostředí pro pracovní či soukromý mítink s lidmi, kteří jsou reálně v tuto chvíli třeba na druhé straně zeměkoule.

Světová premiéra kulatého stolu ve virtuální realitě s účastí významných hostů jakými bezesporu jsou: mladí vývojáři operačního programu NEOS – Tomáš Mariančík a Karel Hulec,  zakladatel a jediný majitel společnosti „Student Agency“ - pan Radim Jančura, zakladatelka a spolumajitelka firmy „Allegria - firma na zážitky“ - paní Linda Vavříková a propagátor vyjímečné fúze oboru IT a psychologie - Víťa Šmíd, proběhne 31. března 2016 v Praze - CITY TOWER Congress Centrum.

Plakat1_A2_darkblue_finsko.png