info

Vítejte na portálu Svět Produktivity

 

4/2010 Výroba a logistika

PI_4_2010_obalka.jpg

Nový svět podnikání

V říjnu jsem se zúčastnil v New Yorku akce World Business Forum. Společná téma všech diskusí na této akci by se dala vyjádřit slovy - nový svět firem a managementu. Cestou domů jsem přemýšlel o USA, které mají dost problémů se svými dluhy, ztrátou pracovních míst a nezaměstnaností, úpadkem podniků, zdravotním systémem, školstvím, tiskem dolarů, zvětšováním polarity mezi bohatými a chudými. Po dvou letech odepsali svého prezidenta a tisknou dalších 600 miliard dolarů.

vychozi obrazek clanek

Kvantifikace logistických zdrojů ve firmě Kompan Czech Republic s.r.o.

Firma Kompan je společnost zaměřená na vybavení, zařízení a vývoj dětských hřišť. Jako taková byla založena v roce 1970 ve městě Ringe v Dánsku. Dnes je vedoucím výrobcem a světovým specialistou v herních inovacích a sportovních řešeních pro všechny věkové skupiny. V roce 2004 bylo založeno v Brně-Modřicích výrobně-distribuční centrum, kde se postupně během tří let od jeho vzniku přesunula veškerá výroba z Dánska. Vzhledem k rostoucím zákaznickým požadavkům, celkové expanzní politice a skupování konkurence se v roce 2008 založila další pobočka, a to v Pohořelicích poblíž Brna. Do této pobočky byly přemístěny výrobně orientované produktové linky z modřického centra a také od našich dodavatelů (dřevoobráběcí stroje a centra).

01.12.2010
vychozi obrazek clanek

interní management - řízení výroby ve společnosti Finidr, s.r.o

Jednou z nabízených forem spolupráce je možnost "najmout si" manažera IPA Slovakia na zvolenou pracovní pozici. Mezi základní výhody této spolupráce patří zejména: způsob vyplácení odměny, která může být počítaná z dosažených úspor, nezaujatý pohled na funkčnost interních procesů a zkušenost s řešením stejných problémů z jiných firem. Délka takové formy spolupráce začíná na hranici půl roku, přičemž takto zaměstnaný manažer pracuje v každodenním režimu dané společnosti. Při takové formě spolupráce je důležité přidělení plných kompetencí, které dané pozici přísluší. Rád bych čtenářům blíže představil jednu takovou aktivitu.

01.12.2010
vychozi obrazek clanek

Inovací ke zdravé čokoládě

V perfektním světě by měly být potraviny, které nám nejvíce chutnají, i nejzdravější. Určitě i čokoláda by měla být na prvních místech našeho jídelníčku. Měli bychom umět vychutnat si její výjimečnou chuť, ocenit, že chrání srdce, dává nám elán do života a udržuje nás štíhlými. Zdá se Vám to neuvěřitelné? Naštěstí je to mnohem blíže k pravdě, než si myslíte. 

01.12.2010
vychozi obrazek clanek

Tři aktuální otázky k aktuálnímu tématu

Naši čtenáři nám často adresují otázky na téma, co jsou vlastně inovace a inovativní podnik, kde začít, kdy začít a kolik to celé stojí. Odpovídá Ján Košturiak

01.12.2010
vychozi obrazek clanek

ANDON - vizuální management

Andon (z japonského アンドン, あんどん, 行灯, což je původně označení typu papírových lampiónů) je termín z oboru výroby, kterým se označují tabule (obvykle světelné) informující o aktuálním stavu pracoviště. Je to způsob vizuální kontroly, který ukazuje současný stav výroby. Je to systém, který nás upozorňuje na problém v procesu, jeden z hlavních nástrojů Jidoky.

01.12.2010
vychozi obrazek clanek

Zážitek z HRY podporuje vzdělávání

Vzdělávání je investicí do pracovníků a ne náklady na pracovníka. Firmy si uvědomují, že se od konkurence liší právě lidským potenciálem. Pokud bychom měli 2 stejné firmy - se stejným strojním parkem, stejným počtem lidí, i tak budou úplně rozdílné, budou dosahovat rozdílných výsledků, protože každý člověk je jiný. Věnujete dostatečnou pozornost rozvoji svých zaměstnanců? Jsou různé možnosti rozvoje pracovníka, ať už formou zapojení do řešení úloh, koučování na pracovišti nebo vzdělávání pracovníků.

01.12.2010
vychozi obrazek clanek

Štíhla logistická koncepce IPA Slovakia pro Visteon - Autopal, s.r.o., Nový Jičín

Častými problémy při zavádění různých logistických konceptů jsou disciplína pracovníků a správná funkcionalita zaváděného systému.

Řízení pohybu materiálu mezi jednotlivými procesy, skladem a procesy mezi dodavateli a odběrateli je nejčastěji realizováno pomocí "fyzických" signálů (karta, míč, prázdné místo na podlaze, vizuální označení množství například počtem obalů apod.). Častokrát si ve firmách manažeři zodpovědní za udržování tohoto konceptu stěžují, že pracovník někam odešel s kartou, resp. si kartu odnesl domů, nebo ztratil nějaký štítek. V jiných firmách jsou signály krásně seřazeny na tabulích bez jakéhokoliv účelu, přičemž jejich jedinou úlohou je odpovídat na otázky zákaznických auditorů: "Máte zavedený KANBAN?" - "Máme, zde se nachází tabule s kanban kartami ... "

01.12.2010
vychozi obrazek clanek

Hledání inspirací během studijní cesty European Study Tour 2010

Pro všechny firmy je důležité udržet a zlepšit se svou pozici na trhu. Klíčem úspěchu nejsou jen technologie využívané ve firmách, ale i míra organizovanosti práce a řízení procesů. Každý rok IPA Slovakia organizuje pro pracovníky partnerských firem studijní cesty, kde si mohou ověřit v čem je jejich firma lepší oproti jiným špičkovým firmám a v čem má potenciály na zlepšení. Je to samozřejmě velká příležitost pro přímou výměnu zkušeností a to přímo v provozech a na pracovištích. Je to možnost proniknout přímo k detailům procesů a získat mnoho nových inspirací, které mohou využít ve své práci. Samozřejmě je s tím spojené i poznání jiných kultur regionů a zemí, které navštíví.

01.12.2010
vychozi obrazek clanek

Nový svět firem a managementu USA Study Tour 2010

Kolem 5000 manažerů a podnikatelů se v říjnu setkalo na World Business Forum v Radio City Music Hall v New Yorku s osobnostmi jako Jack Welch, Jim Collins, Joseph Stiglitz, Al Gore, Charlen Li, Renée Mauborgne, Martin Lindstrom, James Cameron, Steve Levitt Carlos Brito, Vijay Covindarajan, Nandi Parrado a další. Společná téma všech diskusi by se dala vyjádřit slovy - nový svět firem a managementu.

01.12.2010
vychozi obrazek clanek

Ivana Tvrdovská - Pomáha najít lidem ztracenou identitu

Ing. Ivana Tvrdovská, PhD. začíná spolu s manželem podnikat v oblasti cukrářství, uvažuje nad zpracováním ovoce, tak aby zákazníkům mohla nabízet klasické zákusky pravých chutí bez umělých přísad. Doktorské studium ukončila na Žilinské univerzitě, pracovala jako vysokoškolský pedagog, manažer kvality a nyní si udělala cukrářské zkoušky a školí pracovnice v pečení. V rozhovoru popisuje v čem vidí smysl podnikání, proč se rozhodla přihlásit na podnikatelskou univerzitu a prozrazuje i své plány do budoucna. 

01.12.2010

Zdroj:

http://www.ipaslovakia.sk