info

Vítejte na portálu Svět Produktivity

 

2/2011 Relokalizace: Mysli globálně, jednej lokálně

2011_2 Obalka.jpg

Zdá se mi, že svět kolem nás se dnes mění rychleji než v minulosti. Věci, které jsme se naučili ve škole, zastarávají velkou rychlostí, musíme se učit stále více nových věcí, ale musíme se i mnohé staré návyky a praktiky odnaučit (což je někdy těžší než učit se nové). Profesor Milan Zelený přednášel na naší květnové konferenci Život a podnikání v nových časech v Brně o změnách, které probíhají ve světě podniků a podnikání a uvedl na trh svou novou knížku, v níž tyto změny popisuje. Kniha má příznačný název - Všechno bude jinak.

Kosturiak_Jan.jpg

Editionář

Budoucnost se dá jen těžko předvídat, protože minulé trendy se nedají použít na předpovědi. Novým problémem ekonomiky je otázka: "Co budou dělat nadbyteční lidé?" Zaměstnanci se budou muset změnit na podnikatele a budou nabízet svou hodnotu.

01.06.2011
F: Club.jpg

F: Club - Centrum zdravého životního stylu - Projekty ve sféře služeb

Studie publikované v USA uvádějí, že éra průmyslové výroby je na ústupu a přichází éra služeb (v obrázku dole vyznačena žlutou barvou). V článku se můžeme dočíst, jak se fitness klub snaží předběhnout svou konkurenci a stát se zajímavějším pro klienty. Poznatky z článku můžeme převést na jakýkoliv obor podnikání.

01.06.2011
Zeleny_Milan.jpg

Relokalizace: Mysli globálně, jednej lokálně

V tomto článku si můžete přečíst o názorech prof. Milana Zeleného na globalizaci. Měli bychom si uvědomit, že jde o hledání vlastní cesty v lokálních podmínkách na základě globálních znalostí. V článku je také vysvětlen pojem relokalizace, okruhy, kterých se dotýká a její posilování.

01.06.2011
test kostal.png

Na kom leží hlavní odpovědnost za rozvoj ZAMĚSTNANCŮ ve firmě?

Řízení lidských zdrojů by nemělo být podceňováno, protože lidé jsou nejdůležitějším zdrojem firmy. V článku se nachazí otázky, kterou vám pomohou zjistit, jak efektivně řídíte lidské zdroje ve vaší firmě. Je zde popsáno, jak by měl manažer vést své spodřízené, jak se může těmto technikám naučit a jak zajistit efektivitu vzdělání.

01.06.2011
4_Kassay foto.jpg

Štefan Kassay - vždy proti proudu

Štefan Kassay odpovídá na otázky Jana Košturiaka při příležitosti jeho sedmdesátých narozenin. Rohovor se mimo jiné dotýká cesty Kassaye od vyučeného soustružníka až k úspěšnému a uznávanému podnikateli s řadou věděckých a akademických titulů, který je členem Evropské akademie věd a umění.

01.06.2011
Různé příchutě bonbónů Verbena.jpg

Vývoj prodeje na trhu tvrdých bonbónů a vybraných produktů

Při nákupu potravin zákazníka do jisté míry ovlivňuje také známá a kvalitní značka produktu. U některých výrobků můžeme zvolit univerzální prodejní stategii, u jiných ji musíme specifikovat. V článku se můžeme dočíst o prodeji značky Verbena na trzích různých států. 

01.06.2011
Ivan Blazek.jpg

Zavádění metod Průmyslového inženýrství v Norma Czech

Společnost Norma Czech se postupně rozrůstala od malé dilny s 18 zaměstnanci až do dnešní podoby, kdy zaměstnává 385 lidí. Firma začala se zlepšováním v roce 2007, ale většina pokusů byla zamítnuta. Dnes zavádí metody průmyslového inženýrství, aby si udržela své místo na trhu. 

01.06.2011
Hledání inovačních řešení, které splní protichůdné požadavky.jpg

Inovační strategie vycházející z protikladů, WOIS - World Opening Innovation Spirit

Článek čerpá ze zkušeností s inovacemi pro velké podniky jako jsou BMW, Demag, Braun, Bosch, Siemens. Na základě těchto zkušeností byly vytvořeny principy pro aplikaci úspěšných inovací. Byl vypracován strategický koncept inovací v podniku.

01.06.2011
Pět pilířů strategického rozvoje podniku a celkový obraz budoucnosti podniku.png

Jak zlepšit realizační schopnost v projektech?

Článek se zabývá nějčastějšími chybami pracovníků a manažerů v podniku. Většina z nich stráví značnou část pracovní doby činností, která nepřidává hodnotu a dá se označit za plýtvání. Článek popisuje, jak správně sestavit a vést tým, aby byla práce jeho členů efektivní.

01.06.2011
Barevné identifikační náramky.jpg

Medicínske omyly

V roce 1999 americký Institute of Medicine (IOM) publikoval zprávu To err is human: building a safer health system, která na základě údajů ze zemí OECD označila zdravotnictví za jedno z nejrizikovějších odvětví. Článek za zabývá příčinami vzniku chyb, jejich eliminací a přínosy zavádění štíhlé výroby.

 

01.06.2011

Zdroj:

http://www.ipaslovakia.sk